świeczki z wosku pszczelego

Cenne właściwości świeczek z wosku pszczelego

Wosk pszczeli jest znany już od starożytności. W dzisiejszych czasach wykorzystywany jest na wiele sposobów, m.in. do wyrobu świec. Świece z wosku pszczelego są naturalne oraz mają działanie prozdrowotne, dlatego są doskonałą alternatywą dla tradycyjnych świec, np. z parafiny.

Świeczki z wosku pszczelego – właściwości

Świece te posiadają wiele zalet. Oto kilka z nich :

  • Świeczki z wosku pszczelego wyróżniają się ekonomicznością. Palą się dłużej niż te wykonane z innych surowców. W porównaniu do parafiny czas spalania świecy z wosku jest nawet 3 razy dłuższy.
  • Kolejną zaletą świec z wosku pszczelego jest spalanie bez dymu. Jest to ważne, ponieważ dym jest szkodliwy dla zdrowia oraz zabiera tlen w pomieszczeniu. Dzięki temu nie będzie również problemu z zadymionymi meblami czy ścianą.
  • Poprawiają jakość powietrza w mieszkaniu eliminując z niego kurz, pleśń i drobnoustroje. Mają także właściwości jonizujące powietrze ujemne, które tworzy się na skutek używania w domu urządzeń elektrycznych.
  • Mają łagodny lekko miodowy zapach, który działa relaksująco. Dzięki temu są wykorzystywane w aromaterapii. Zapach świeczek z wosku pszczelego nie wywołują bólów głowy, co może występować przy świecach z innych surowców. Ich zapach można wzbogacić dodając wszelkiego rodzaju olejki eteryczne.
  • Dobrze wpływają na kondycję psychofizyczną. Pomagają w zasypianiu, redukują stres oraz poprawiają koncentrację. Uwalniane podczas palenia świecy właściwości wosku pszczelego są szczególnie ważne dla osób zmagających się z problemami górnych dróg oddechowych, zatokami oraz dla alergików i astmatyków.
  • Neutralizują zapachy, które są ciężkie do zniwelowania, np. zapach dymu tytoniowego.

Świeczka z wosku pszczelego – którą wybrać?

Kupując świeczkę z wosku pszczelego należy zwrócić uwagę na skład. Najlepiej, aby zawierała ona 100% wosku pszczelego – wtedy można cieszyć się jej wszystkimi właściwościami świeczki z wosku pszczelego. Największą popularnością cieszą się naturalne świece z wosku pszczelego. Świece z wosku pszczelego kolorowe są mniej popularne, ale także piękne i pełne zdrowia. Te naturalne mają najczęściej kolor żółty. Niezależnie od wybranego koloru czy kształtu – świeczka z wosku pszczelego będzie zawsze dobrym wyborem.