gdańsk atrakcje dla dzieci

Atrakcje dla dzieci w Gdańsku 2023 

Gdańsk to nie tylko piękne miasto ale też atrakcyjne, pełne ciekawych miejsc i rozrywek. Oferuje wiele możliwości, zarówno dla dorosłych jak i rodzin z dziećmi, w których zarówno ci najmłodsi turyści, jak i ich rodzice, będą się świetnie bawić. Jakie atrakcje dla dzieic w Gdańsku warto odwiedzić z dziećmi w tym roku? W naszym artykule prezentujemy parę interesujących i wartych wzięcia pod uwagę propozycji! Będą to na pewno:

 • Rejs na Westerplatte
 • Hevelianum
 • Park w Oliwie i ZOO
 • Ośrodek Kultury Morskiej
 • Teatr Miniatura
 • Fun Arena

Gdańsk – atrakcje dla dzieci

Podczas wybierania miejsca do zwiedzania czy też po prostu do wspólnego spędzania czasu poza domem, jednym z pewnością ważnych aspektów jest pogoda. Niestety, nie każda opcja sprawdzi się tak samo dobrze zimą co latem, czy też podczas deszczu. Poniżej prezentujemy propozycje atrakcji do zwiedzenia z naszymi pociechami, które najlepiej zrealizować podczas sprzyjającej pogody. Gdańsk – atrakcje dla dzieci to ogromny wybór możliwości.

 • Rejs na Westerplatte

Jest to świetna atrakcja nie tylko dla dzieci ale i dorosłych. Samo płynięcie wielkim okrętem może być powodem wielu emocji, a dla niejednej osoby jest to pierwsza w życiu taka okazja.Podczas rejsu można poczuć się jak prawdziwy pirat, czyli spełnić marzenia z dzieciństwa niejednej osoby. Tak jakby niemal cofnęło się w czasie, a więc jest to też świetna lekcja historii w praktyce. Szum fal obijających się o statek, wiatr we włosach, a także przepiękne widoki, wśród których są zabytki Gdańska, to tylko część atutów jakie skrywa w sobie rejs na Westerplatte.

 • Hevelianum

Mając przed sobą takie hasło jak “Gdańsk – atrakcje dla dzieci” nie sposób nie pomyśleć o tym miejscu. To nowoczesne muzeum nauki podeszło do prezentacji swoich eksponatów w sposób nietuzinkowy. W środku czekają na zwiedzających interaktywne wystawy, które nakłaniają do obserwacji i zabawy, dzięki czemu dzieci (i nie tylko) są bardziej zainteresowane i skupione. To miejsce pokazuje, że zabawa jak najbardziej może iść w parze z nauką. Kolejnym atutem Hevelianum jest lokacja. Znajduje się na wzniesieniu, na terenie dawnego Fortu Góry Gradowej. Wokół jest wiele zieleni, a także okazja do podziwiania pięknych widoków panoramy Gdańska. Jest to świetne miejsce do spacerowania po zwiedzeniu muzeum i odpoczynku.

 •  Park w Oliwie i ZOO

Jest to urokliwe miejsce, które umożliwia relaks wśród zacisznej zieleni i bezpośrednie spotkanie z pięknem przyrody. Jest to idealne miejsce na odpoczynek po dniu zwiedzania. Park jest bardzo ładnie zaaranżowany, możemy zwiedzić w nim część w stylu francuskim, angielskim, a nawet japońskim. Poza tym znajdziemy tutaj również słynną lipową aleję, palmiarnię, malowniczy Łabędzi Staw i Potok Oliwski, przez którego przeprawianie się jest zawsze wielką atrakcją dla dzieci.

 

Ponadto, nieopodal znajduje się także ogród zoologiczny, gdzie najmłodsi mogą podziwiać różne zwierzęta, między innymi ciekawskie surykatki, dumne lwy, zabawne małpy, a nawet imponujące słonie. Zwierzęta zawsze przykuwają uwagę dzieci dlatego z pewnością warto się tam wybrać. Na terenie ZOO znajduje się również kolejna atrakcja w postaci Parku dinozaurów.

Gdańsk – atrakcje dla dzieci zimą

Dość często mówi się, że zimą nie ma czego nad morzem szukać…Wbrew temu stereotypowi, w naszym artykule chcemy przedstawić też te miejsca, które z powodzeniem można odwiedzić z naszymi pociechami również wtedy, gdy pogoda nie dopisuje! Tak więc Gdańsk – atrkacje dla dzieci zimą to między innymi:

 •  Ośrodek Kultury Morskiej

Gdańsk z pewnością kojarzy się większości z nas z plażami, a co za tym idzie – również z morzem. Nic więc dziwnego, że w tym portowym mieście zostało utworzone muzeum wiedzy o między innymi właśnie morzu i statkach. Jest ono z pewnością warte odwiedzenia, ponieważ dzięki nowoczesnym rozwiązaniom, oferuje zwiedzającym ciekawe przeżycia i świetną zabawę, połączoną z jednoczesną nauką. Dla dzieci z pewnością atrakcją będzie ubranie marynarskich strojów, a także możliwość sterowania modelami statków. Ośrodek Kultury Morskiej oferuje to, a także o wiele więcej!

 •  Teatr Miniatura

Jest to jedyny teatr lalkowy w Trójmieście, a jednocześnie jeden z najstarszych tego typu teatrów w Polsce. Cieszy się uznaniem i popularnością wśród całych rodzin od ponad siedemdziesięciu lat, a w ciągu roku odbywa się tutaj niemal 300 spektakli.

 •  Fun Arena

Rzucając takie hasło jak “Gdańsk – atrakcje dla dzieci zimą” nie sposób nie wspomnieć o centrum rekreacyjno-sportowym w którym znajduje się coś dla każdego, niezależnie od wieku. Na terenie obiektu znajduje się między innymi Playground Arena czyli wielki i nowoczesny, a jednocześnie czysty i zadbany plac zabaw, który pełen jest niespodzianek, różnych przeszkód i atrakcji dla tych najmłodszych jak i trochę starszych. Znajdziemy tutaj między innymi pajęczą sieć, wyrzutnię piłek i najróżniejsze tunele. Świetną atrakcją jest też Movement Arena czyli część w której znajdziemy coś dla osób chętnych większych wrażeń. Oprócz parku trampolin jest tutaj również tor przeszkód, a także wielki basen z gąbkami. Istnieje tutaj także możliwość wypróbowania się na ściance wspinaczkowej. Na terenie Fun Area znajdziemy także Skate Arenę, czyli kryty obiekt przeznaczony do jazdy na wrotkach, rolkach, a nawet deskorolkach i hulajnogach. Nie trzeba mieć swojego sprzętu, znajdziemy tutaj wypożyczalnię, a także strefę chill do odpoczynku po wyczynach na torach.

Gdańsk – atrakcje dla dzieci. Oceanarium

Jedną z najbardziej obiecujących atrakcji dla naszych podopiecznych jest jednak z pewnością oceanarium. Na ten moment jest jeszcze nieczynne, jednak jego otwarcie planowane jest właśnie na rok 2023.

W oceanarium w Gdańsku atrakcji dla całej dzieci jest mnóstwo. Będzie można podziwiać najpiękniejsze, morskie rośliny, a także najróżniejsze zwierzęta z wielu zakątków świata. Co więcej, będzie również dostępna ogromna powierzchnia na której będą znajdować się baseny, sauny, a nawet plażowe strefy do odpoczynku, z lasem tropikalnym. Hasło “Gdańsk – atrakcje dla dzieci, oceanarium” już teraz robi wielką furorę w sieci i wielu czeka z niecierpliwością aż nowy obiekt zostanie nareszcie otworzony. Nic dziwnego, jest to faktycznie bardzo obiecujący i ambitny projekt, który wyróżnia się nie tylko na terenie Polski ale ogólnie na tle innych krajów europejskich.