wejherowo atrakcje

Atrakcje Wejherowa 2023

Wejherowo – jedno z wielu pięknych miast w Województwie Pomorskim. Atrakcyjne położenie na pograniczu Pojezierza Kaszubskiego i Pradoliny Redy-Łeby, od dawna przyciąga każdego roku wielu turystów. Tu można prawdziwie poczuć kaszubski klimat. Sprawdż atrakcje – Wejherowo na mapach Google.

To, niespełna pięćdziesięciotysięczne miasto oprócz bogatej historii wyróżnia się bogactwem atrakcji turystycznych. Nie brak tu również możliwości relaksu. Do głównych atrakcji Wejherowa niewątpliwie należy zaliczyć zabytki. Wprawdzie początki założonego przez Jakuba Wejhera miasta nie są tak odległe jak choćby Gdańska, to zdążyło się rozwinąć na tyle by stanowić szlachetną wizytówkę regionu. Atrkacje w Wejherowie są dość niespotykane.

Zabytki – co trzeba zobaczyć?

Jednym z najstarszych zachowanych obiektów jest neogotycki Pałac Przebendowskich i Keyserlingków. Połączony z przepięknym pałacowym ogrodem,  tworzy niezwykłą aurę dla miłośników spacerów po zabytkowych założeniach. Dodatkowo, ogród sąsiaduje z parkiem im. Aleksandra Majkowskiego. W tej samej okolicy znajduje się amfiteatr letni, gdzie w sezonie odbywają się cyklicznie imprezy kulturalne.

Plac Jakuba Wejhera czyli wejherowski malowniczy rynek. Najstarsza część miasta. Według wytyczonego w latach 1643-1644 prostokątna powstawała zabudowa, która z czasem złożyła się na urok miasta. Inną atrakcją Wejherowa jest usytuowany tradycyjnie na rynku ratusz. Nie jest to wprawdzie oryginalnie zachowana budowla, jednak po wielu pracach rekonstrukcyjnych przywrócono mu pierwotny wygląd. Kolegiata pw. św. Trójcy to również obiekt wielokrotnie przebudowywany, ostatecznie doprowadzony do obecnego kształtu.

Relaks i rozrywka

Wspomniany park im. Aleksandra Majkowskiego, to zarówno miejsce aktywnego wypoczynku, jak i refleksyjnego wyciszenia. Oprócz klasycznej funkcji parku miejskiego, spełnia rolę miejsca do rodzinnego spędzania czasu i jest ważną atrakcją dla dzieci w Wejherowie. Można tu skorzystać z nowoczesnego placu zabaw, wyposażonego w szereg atrakcyjnego sprzętu, a dorośli mogą przy okazji potrenować na urządzeniach fitness. W tym malowniczym otoczeniu chętni mogą również popływać łódką lub rowerkiem wodnym. Relatywnie mała odległość do morza jak zawsze, tak i w tym roku będzie atrakcją Wejherowa 2023. Jedną z wielu.