Dzisiaj mamy: Piątek, 6 Grudzień 2019

Spełniają marzenia, przy okazji pomagając innym

Czwartek, 30 Maj 2019

Chyba każdy z nas ma jakąś pasję lub co najmniej hobby, sprawiające że świat  nabiera innych, ciekawszych barw. Niestety często tak bywa, że życie pokrzyżuje plany i człowiek nie może się realizować w tym, co najbardziej kocha. Ale nie warto dawać za wygraną. Z takiego założenia wychodzą też Klaudia Formella-Mróz (Gdynia) i Mariusz Królikowski (Wejherowo) - dwoje ludzi, dla których życie bez muzykowania nie miałoby sensu, choć ich kariery zawodowe potoczyły się w całkiem innych kierunkach.

- Stajemy na głowie żeby pogodzić codzienność z graniem i tworzeniem. Punktem wyjścia jest po prostu gitara akustyczna i wokal. Wbrew pozorom nie jest to ograniczenie, bo takie minimum wystarczy nam, aby tworząc intymny klimat, przekazać słuchaczom emocje – mówi Klaudia.

Chcąc podzielić się swoją pasją z innymi postanowili zrobić mały-wielki krok na drodze do spełnienia marzeń i wydać płytę EP na zasadach crowdfunding’u (internetowej zrzutki). Gdyby nie zebrali całej kwoty mogliby dołożyć z własnej kieszeni, ale po kilku dniach mają już połowę założonej kwoty. Ponadto przy okazji zaangażowali się w działalność charytatywną.

- To oczywiste, że wspaniale jest spełniać własne marzenia, ale chcemy też podzielić się tą radością z innymi, wspierając zaprzyjaźnioną fundację Adapa z Gdyni – dodaje.

Gdyńska fundacja działa na rzecz osób z autyzmem oraz innymi zaburzeniami rozwoju. Jej podopieczni to osoby dorosłe, które wciąż uczą się funkcjonowania w społeczeństwie. W chwil obecnej świadomość zagadnienia oraz wsparcie dla takich osób działa już o wiele lepiej niż kiedyś, jednak tylko na poziomie szkolnym, a przecież po wejściu w dorosłość problem nie ustępuje.

- 10% z każdej płyty to niewiele, ale trzeba pamiętać że na tej zbiórce nikt nie zarabia, tak naprawdę więc odstępujemy część środków do realizacji naszego celu i robimy to z ogromną przyjemnością – zaznacza Mariusz

Jeszcze bardziej cieszy mnie wspólny mini-projekt. Podopieczni Adapy w ramach zajęć klubu radiowca stworzyli słuchowisko pt. ‘Tajemnica wyspy”, a my będziemy mieli zaszczyt zapewnić sesję nagraniową, na której zarejestrujemy wraz z autorami piosenkę przewodnią. Okazana uwaga i czas są tak samo ważne jak wsparcie finansowe, może nawet ważniejsze, ale także ekscytujące, tym bardziej że będzie to nasza wspólna twórcza przygoda.   

Materiał wydany na płycie duetu nie będzie dokładnie odzwierciedlał klimatu, jaki tworzą na koncertach. Wzbogacony o sekcję rytmiczną, elektronikę oraz gościnny udział zaprzyjaźnionych muzyków (gitary, instrumenty smyczkowe, pianino) spełni obecne wymogi muzyki radiowej. Produkcją zajmie się Rafał Lieder z Wejherowa (Special Studio), na co dzień tworzący podkłady do utworów hio-hopowych oraz ścieżki dźwiękowe do reklam, natomiast  gościnny udział na pianinie zapowiedział przebywający obecnie w Los Angeles młody producent muzyczny z Gdyni, absolwent Musicians Intitute - Rafał Maciejski.

- W pewnym sensie jest to rodzaj próby dotarcia do szerszej publiczności, co pozwoliłoby nam w przyszłości zająć się muzyką na poważnie. Pod tym względem wzoruję się na stylu Eda Sheerana, który potrafi kreować akustyczne brzmienie na koncertach, ale jego płyty są pełnowartościowymi produktami rynku muzycznego , czyli zawierają szereg dodatków sprawiających że po prostu lepiej ich się słucha w innych miejscach niż sala koncertowa – podsumowuje Mariusz

Zbiórka trwa do 9 czerwca, a w jej ramach można zamówić nagrania w wersji  cyfrowej, fizyczna płytę, ale również i godzinny koncert. Koordynatorem projektu jest gdański Inkubator Przedsiębiorczości Starter, a inicjatywa powstała przy wsparciu programu Interreg Crowd-Fund-Port. Pomysł nagrania i wydania materiału w taki właśnie sposób Klaudia podsumowuje następująco:

- Prosimy Cię o wsparcie głównie w imieniu naszej muzyki, która bardzo nie chce umierać w szufladzie, a wręcz chce żyć własnym życiem w głowach słuchaczy, więc jeśli tylko nas wesprzesz, to ona odwdzięczy Ci się kilkoma miłymi chwilami.

Link do zbiórki

https://wspieram.to/klaudiaimariusz 

link do youtube

https://www.youtube.com/channel/UCOMvznvMuH3oykskWBBAO9w 

Komentarze
Reklama