Dzisiaj mamy: Niedziela, 22 Październik 2017

Rafał Karcz Mistrzem Polski Służb Mundurowych w kickboxingu

Wtorek, 24 Czerwiec 2014

W dniach 21-22 czerwca br w Rzeszowie, już po raz drugi, odbyły się organizowane przez Zakład Karny w Rzeszowie oraz Polski Związek Kickboxingu Mistrzostwa Polski w kickboxingu Służb Mundurowych. Na start zgłosiło się 77 różnych jednostek i formacji mundurowych, co dało liczbę ok. 150 zawodników.

W tej stawce znalazł się także Wejherowianin, na co dzień funkcjonariusz Straży Miejskiej w Wejherowie, starszy strażnik Rafał Karcz.

Karcz startował w kategorii do 63 kg w formule walki pointfighting oraz kick-light contact. Podobnie jak rok temu wywalczył on złoto oraz brąz, tym samym obronił tytuł Mistrza Polski sprzed roku.W finale formuły pointfighting stoczył zwycięski pojedynek z Szymonem Pezdanem (18 Batalion Desantowo-Szturmowy Bielsko Biała), który pokonał ubiegłorocznego finalistę (z którym Karcz wygrał rok temu), Tomasza Adamusa z KP Policji ze Starachowic. W formule kick-light Karcz dotarł do półfinału, gdzie musiał uznać wyższość Kacpra Narlocha (12 Brygada Zmechanizowana w Szczecinie),  który jest medalistą Mistrzostw Świata w tej formule walki.

• Chciałbym podziękować waszemu serwisowi  za sponsorowanie moich przygotowań do turnieju, a także Dyrektorowi Andrzejowi Gredeckiemu (ZSO nr 2 w Wejherowie) oraz Dyrektorowi Piotrowi Klecha (GOSRiT Luzino) za udostępnienie sal, na których mogłem szlifować formę i  przygotować się do tych zawodów. - powiedział Karcz.