Dzisiaj mamy: Środa, 19 Wrzesień 2018

Powiat: Kadra Pomorza zwycięzcą Kaszub Cup rocznik 1999

Piątek, 20 Styczeń 2012

W Hali Widowiskowo - Sportowej im. Marszałka Macieja Płażyńskiego w Luzinie już po raz 6 w tej zimowej przerwie rozgrywkowej odbył się kolejny Ogólnopolski Turniej Halowej Piłki Nożnej KASZUB CUP. Tym razem w imprezie organizowanej przez GOSRiT Luzino oraz Kaszubskie Towarzystwo Sportowo - Kulturalne wystąpiło 21 drużyn rocznika 1999.

Zawody, które stały na wysokim poziomie zgodnie z oczekiwaniami wygrała drużyna KADRY POMORZA, która otrzymała w nagrodę okazały puchar ufundowany przez Jarosława Wejera, Wójta Gminy Luzino. Zespół prowadzony przez Ireneusz Michalika w wielkim finale pokonał Arkę Gdynia 4:1. Oba zespoły przeszły jak burza przez cały turniej, tylko w meczach ćwierćfinałowych nie wiele brakowało aby faworyci odpadli. Zespół Kadry, po ciężkim boju wygrał nie znacznie z Olivią Gdańsk 3:2, a Arka Gdynia z dużymi kłopotami pokonała KTS-K SP 5 Lębork 2:1. Bardzo wyrównany był pojedynek o 3 miejsce, w którym Bałtyk Gdynia po bramce w ostatniej sekundzie meczu pokonał Gryf Tczew 1:0. Na pewno dużą niespodzianką było dopiero 13 miejsce w turnieju ubiegłorocznych zwycięzców Kaszub Cup 99, zespołu GOSRiT Luzino ( jeszcze jako Wikęd Kębłowo)
Po zakończeniu turnieju odbyła się uroczystość wręczenia nagród, w której uczestniczył Bartosz Dolański, Trener Koordynator w Pomorskim Okręgowym Związku Piłki Nożnej oraz Piotr Klecha dyrektor Gminnego Ośrodka Sportu, Rekreacji i Turystyki w Luzinie.
Najlepszym bramkarzem turnieju wybrano Bartka Paczkowskiego z Arki Gdynia, najlepszym zawodnikiem Chudy Patryk z Kadry Pomorza, a królem strzelców został Mateusz Młynarczyk z Bałtyku Gdynia.
Nagrody dla młodych piłkarzy ufundowali: Mariusz Maszota z El professional, firma G.EN. GAZ ENERGIA S.A., Pomorski Związek Piłki Nożnej, GOSRiT Luzino oraz kawiarenka PRIME. Warto dodać, że patronat honorowy na tą imprezą objęli: Ryszard Stachurski jako Wiceminister Sportu i Turystyki, Kazimierz Plocke Wiceminister Rolnictwa, Kazimierz Kleina, Senator RP, Mieczysław Struk, Marszałek Województwa Pomorskiego, Józef Reszke , Starosta Powiatu Wejherowskiego, Jarosław Wejer Wójt Gminy Luzino.
Końcowa kolejność:
1. Kadra Pomorza
2. Arka Gdynia
3. Bałtyk Gdynia
4. Gryf Tczew
5. SP Dąbrowa
6. UKS Jedynka Reda
7. Gryf Wejherowo
8. GKS Linia
9. Olivia Gdańsk
10. KTS-K Lew SP5 Lębork
11. Orły Tczew
12. Stolem Gniewino
13. GOSRiT Luzino
14. GOSRiT 97 dziewczyny Luzino
15. KTS-K Lew Lębork
16. GKS Sierakowice
17. Bałtyk II Gdynia
18. Jedynka II Reda
19. Błękitni Gonne Małe
20. GKS II Sierakowice
21. JR Pogórze

Skład Kadry Pomorza: Kacper Krzepisz, Sebastian Goławski, Chudy Patryk, Suszyński Maciej, Sopoćko Mateusz, Bartosz Janik, Marcin Poręba, Gniadecki Dominik, Sikora Oskar, Marceli Małż, Kozakowski maciej, Łukasz Wołoszyk, Patryk Ossowski. Trener Ireneusz Michalik

Skład GOSRiT Luzino: Krakowiak Jakub, Bobkowski Dawid, Bobkowski Gracjan ( 2 bramki), Kożyczkowski Maciej , Kożyczkowski Michał ( 1 br.), Rybka Mariusz ( 2 br.), Milewski Szymon ( 5 br.), Stasiak Filip, Wencel Adam ( 1 br.), Labudda Mariusz, Czerwionka Karol ( 1 br.), Dąbrowski Sebastian. Trener Grzegorz Semak
Mecze GOSRiT:
GOSRiT - Błękitni Gonne Małe 5:0
GOSRiT - GKS Linia 1:0
GOSRiT - Bałtyk Gdynia 2:5
GOSRiT - SP Dąbrowa 1:2
ćwierćfinał
GOSRiT - Gryf Wejherowo 0:1
Ćwierćfinał o miejsce 9-16
GOSRiT - KTS-K Lew SP5 Lębork 0:0 k.3-4
Półfinały o miejsce 13-16
GOSRiT - GKS Sierakowice 1:0
Mecz o 13-14
GOSRiT - GOSRiT dziewczyny 2:0

Skład KTS-K Lew Lębork: Daniel Seń, Nikodem Lewna, Dawid Grudzień, Jakub wolski, Adrian Stencel, Damian Plotka, Miłosz Dobosz, Tomasz Suska, Dariusz Bartosiewicz, Mateusz Matyka, Jacek Staniszewski, Radosław Gruba, Fabian Gaworski, Mateusz Maszkowski, trener Robert Żółtowski, Piotr Grudzień
Mecze KTS-K LEW Lębork
KTS-K LEW - GKS Sierakowice 2:1
KTS-K Lew - Arka Gdynia 0:2
KTS-K Lew - Olivia Gdańsk 1:2
KTS-K Lew - Jedynka Reda II 3:2
Ćwierćfinał
KTS-K LEW - Gryf Tczew 0:1
Ćwierćfinał o miejsce 9-16
KTS-K LEW - Orły Tczew 3:4
Półfinał o miejsce 13-16
KTS-K LEW - GOSRiT dziewczyny 1:2
Mecz o 15 miejsce
KTS-K LEW - GKS Sierakowice 3:1

Skład KTS-K SP5 Lębork: Jakub Pobłocki, Karol Tutkowski, Jarosław Połżycki, Mateusz Szczasiuk, Dawid Klejna, Miłosz Stencel, Robert Majewski, Bartłomiej Pałys, Michał Bochentyw, trener Jerzy Saczkowski, Robert Żółtowski
Mecze KTS-K SP5
KTS-K SP5 - GKS II Sierakowice 6:1
KTS-K SP5 - Jedynka Reda 0:2
KTS-K SP5 - Kadra Pomorza 0:7
KTS-K SP5 - Gryf Tczew 0:4
Ćwierćfinał
KTS-K SP5 - Arka Gdynia 1:2
Ćwierćfinał o miejsce 9-16
KTS-K SP5 - GOSRiT 0:0 k. 4-3
Półfinały o miejsca 9-12
KTS-K SP5 - Stolem Gniewino 1:1 k. 3:2
Mecz o 9 miejsce
KTS-K SP5 - Olivia Gdańsk 0:3

Komentarze