Dzisiaj mamy: Sobota, 25 Maj 2019

Ostatnia prosta przed Stenką i Kalbarczyk!

Wtorek, 4 Wrzesień 2018

W dniach 15-23 września w Jesolo Lido nieopodal Wenecji, odbędą się Mistrzostwa Świata w kickboxingu kadetów (zawodnicy do lat 16) oraz juniorów (16-18). W Reprezentacji Polski na te wielkie, odbywające się co dwa lata zawody nie zabraknie Pauliny Stenka oraz Zuzanny Kalbarczyk, które są już na ostatniej prostej przygotowań do  tego najważniejszego sprawdzianu w ich sportowej karierze.

Dziewczyny do startu w MŚ przygotowywały się w trakcie trwania całego sezonu, a w sierpniu wzięły udział w Pierwszym Kickboxing CAMP, zorganizowanym przez Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe oraz w zgrupowaniach Kadry w Cetniewie oraz w Węgrowie. Aby zakwalifikować się do udziału w MŚ, nasze reprezentantki (obie są mieszkankami Gminy Luzino i reprezentują GOSRiT Luzino), aby zakwalifikować się do udziału w Mistrzostwach Świata, musiały sięgnąć najpierw po Mistrzostwo Polski w swoich kategoriach,  był też szereg startów kontrolnych oraz udział w dwóch Pucharach Świata – w Austrii i na Węgrzech, gdzie zresztą sięgnęły po Puchar Świata w kickboxingu.

Mistrzostwa Świata to najbardziej prestiżowa, największa i najważniejsza w kickboxingu impreza dla kadetów i juniorów. Organizowana jest przez największą światową organizację kickboxingu, która zrzesza 128 krajów z 5 kontynentów. Wraz z naszymi zawodniczkami do Włoch wybiera się Rafał Karcz, który od początku 2018 roku jest trenrem Kadry Narodowej juniorów w kickboxingu.

Wejherowskie Stowarzyszenie Sportowe oraz GOSRiT Luzino w miesiącu wrzesień prowadzą nabory do poszczególnych sekcji kickboxingu z podziałem na wiek i stopień zaawansowania. Więcej informacji można uzyskać na stronie www.sportwejherowo.pl lub pod nr tel. 695 650 914 (telefon dostępny w godz. 8:00 – 15:00)

Komentarze