Dzisiaj mamy: Piątek, 29 Maj 2020

Opiekowała się 2-letnim dzieckiem. Była pod wpływem narkotyków

Piątek, 8 Maj 2020

Wczoraj policjanci zatrzymali 27-letnią kobietę, która będąc pod wpływem narkotyków, opiekowała się swoją 2-letnią córeczką. W obawie przed poniesieniem konsekwencji kobieta próbowała uciec i wyskoczyła przez balkon znajdujący się na I piętrze budynku. Szybko została zatrzymana. Teraz niewykluczone, że odpowie za narażenie na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu.

Funkcjonariusze natychmiast pojechali we wskazane miejsce. Kiedy mundurowi zapukali do drzwi mieszkania kobiety, ta nie chciała otworzyć i jak się okazało, próbowała uciec, wyskakując przez balkon. 27-latka po krótkim pościgu została zatrzymana przez policjantów.

Okazało się, że kobieta w zamkniętym na klucz mieszkaniu pozostawiła swoje dziecko bez opieki. Na miejsce wezwano strażaków, którzy weszli na balkon i otworzyli drzwi mieszkania. Wezwano także karetkę pogotowia w celu sprawdzenia stanu zdrowia dziecka. Po wykonaniu badań i ustaleniach z sędzią rodzinnym, dziecko zostało przekazane pod opiekę rodziny.

Zatrzymana 27-latka została przewieziona do wejherowskiej komendy i przebadana narko-testem. który wykazał, że jest prawdopodobnie pod wpływem kokainy, dlatego też pobrano od niej krew do analizy. Po uzyskaniu wyniku badania krwi, który określi zawartość narkotyku w organizmie niewykluczone, że 27-latka usłyszy zarzut dotyczący narażenia na bezpośrednie niebezpieczeństwo utraty życia albo ciężkiego uszczerbku na zdrowiu swojego dziecka.

Komentarze
Reklama