Dzisiaj mamy: Wtorek, 16 Październik 2018

Montaż drzwi drewnianych, aluminiowych i z tworzywa sztucznego

Środa, 13 Grudzień 2017

Drzwi, podobnie jak okna, pełnią niezwykle ważną rolę, nie tylko chronią przed intruzami, czy złodziejami, ale utrzymują ciepło.

Montaż odpowiednich drzwi jest niezwykle ważny, zapewnia bowiem dobrą cyrkulację powietrza, nie dostawanie się wilgoci, przez co nie rosną nasze rachunki za ogrzewanie i nie trzeba stosować osuszaczy budynków, co jest usługą niezwykle drogą. Szczególnie ważny jest dla oszczędności gospodarstwa domowego, gdyż dzięki dobrej izolacji ciepło nie ucieka do atmosfery, a tym samym nie trzeba wytwarzać większej ilości energii potrzebnej do ogrzania budynku.

Pomimo, że cieszą się dużą popularnością, ze względu na elegancki wygląd, drzwi drewniane są najmniej trwałe. Często powstają zapowietrzenia, które utrudniają ich otwieranie i zamykanie. Ponadto pod wpływem promieni UV ich kolor blaknie, a struktura drewna ulega degradacji. Z tego względu wymagana jest ich konserwacja, a tym samym pochłaniają znacznie więcej środków niż inne rodzaje drzwi. Przy budowie domów pasywnych odpowiedni montaż drzwi jest wymagany aby nie powstawały nieszczelności i budynek spełniał normy.

Montaż drzwi niezależnie od użytego materiału do ich produkcji, wymaga zatrudnienia specjalistów, którzy posiadają olbrzymią wiedzę i doświadczenie. Warto poszukać doświadczonych specjalistów od drzwi w Wejherowie lub okolicach, dzięki temu zaoszczędzimy sobie niepotrzebnych nerwów. Najważniejsze jest dokładne wymierzenie ościeża, tak aby pasował do otworu drzwiowego. Istotne jest usytuowanie drzwi w ścianie. Trzeba zwrócić uwagę na długość przylgi. Ościeżnica powinna być zamontowana w zewnętrznej krawędzi. Niezależnie od rodzaju montowanych drzwi należy ościeżnicę zabezpieczyć taśmą paroszczelną, a powstałe szczeliny wypełnić materiałem termoizolacyjnym. Należy użyć rozpórek podczas piankowania po to, aby pianka nie pęczniała. Jeżeli mamy do czynienia z cięższymi drzwiami, należy zamontować dodatkowe kołki, żeby rama trzymała się muru. Po dokładnym zamontowaniu drzwi, korzystając z gładzi gipsowej, wyrównuje się tynki. Na końcu fachowców czeka jeszcze skrócenie skrzydła drzwi.Jeśli zostanie to wykonane nieprawidłowo, spowoduje deformację drzwi.

Wymiany starych drzwi należy dokonać wtedy, gdy tracą one swoją szczelność, występują wyraźne problemy z otwieraniem, czy zamykaniem, tworzy się zapowietrzenie i przenika wilgoć, która może powodować tworzenie grzybów i pleśni. Przy wymianie drzwi na nowe często trzeba powiększyć otwór drzwiowy. Na szczęście nie jest to trudne i wymaga tylko wykucia, na odpowiednią szerokość. W odwrotnej sytuacji, podmurowanie jest już trudniejsze do wykonania. Należy wtedy zastosować pręty wzmacniające, czy kształtowniki stalowe.

Komentarze