Dzisiaj mamy: Poniedziałek, 26 Sierpień 2019

Ładunki elektryczne z Franklinem – eksperymenty dla dzieci w Porcie Rumia

Wtorek, 8 Styczeń 2019

Co zawdzięczamy Benjaminowi Franklinowi i jak wyglądałoby codzienne życie bez jego odkryć? Dzieci odwiedzające 12 stycznia Port Rumia Centrum Handlowe Auchan dowiedzą się wielu ciekawostek o elektryczności i obejrzą barwne pokazy wyjaśniające to zjawisko. Udział w „Akademii małych odkrywców” jest bezpłatny.

Generator Van De Graaffa, elektromagnesy oraz zestaw kontrolujący makey makey, który pozwala na grę, wykorzystując do tego cytrynę czy ogórka, to tylko niektóre z atrakcji, jakie czekają na odwiedzających Port Rumia 12 stycznia. Mali odkrywcy poznają tym razem ciekawostki związane z elektrycznością i obejrzą interesujące eksperymenty, które wyjaśnią na pozór skomplikowane zjawiska.

Żądne wiedzy maluchy będą mieć okazję zobaczyć, jak zbudowane są głośniki oraz dowiedzą się o najnowszych sposobach na przekazywanie informacji za pomocą światłowodów. Aby wyjaśnić znaczenie ładunków dodatnich i ujemnych, prowadzący zajęcia posłużą się ciekawymi przykładami, które przemówią do wyobraźni dzieci. Zdobyta wiedza z pewnością przyda się nie tylko podczas zajęć w szkole.

Spotkanie z cyklu „Akademia małych odkrywców” odbędzie się 12 stycznia w Porcie Rumia Centrum Handlowym Auchan przy ulicy Grunwaldzkiej 108 w Rumi. Zajęcia będą prowadzone od godz. 12:00 do 18:00. Wstęp bezpłatny!

Komentarze
Reklama