Dzisiaj mamy: Środa, 19 Wrzesień 2018

Krótkoterminowy wynajem samochodu dobrym sposobem na zwiedzanie atrakcji Trójmiasta

Środa, 21 Marzec 2018

Trójmiasto należy do miejsc chętnie odwiedzanych zarówno przez turystów z zagranicy, jak i Polski. Ciekawe atrakcje, jak zabytkowy Żuraw w Gdańsku, znane molo w Sopocie czy muzea na statkach w Gdyni przyciągają zarówno starszych, jak i młodszych wycieczkowiczów. Co zrobić, aby zwiedzanie Trójmiasta było wygodniejsze?

Krótkoterminowy wynajem samochodu

Najem aut wielu osobom kojarzy się z rozwiązaniem stosowanym przez przedsiębiorców. Obecnie jednak z takiej możliwości skorzystać mogą również klienci prywatni – krótkoterminowy wynajem samochodów polega na dzierżawie pojazdu przez krótki czas nie przekraczający trzech miesięcy. Zaletą takiej usługi są przede wszystkim uproszczone procedury. Nie ma tu szczegółowych analiz, jak w przypadku najmu długoterminowego, a koszty ponoszone przez klientów wypożyczalni zależą od klasy wybranego pojazdu, liczby dni korzystania z usługi czy też dodatkowego wyposażenia. Z takiej opcji chętnie korzystają więc osoby będące w podróży służbowej oraz turyści, którzy do miejsca docelowego mogą dostać się szybko i wygodnie np. samolotem, a po przybyciu do celu przesiadają się do wynajętego na krótki czas samochodu idealnie dopasowanego do ich potrzeb.

Dlaczego warto?

Niektórzy spędzają w Trójmieście kilkanaście dni wakacji, inni zaś ze względu na obowiązki w pracy mogą pozwolić sobie wyłącznie na weekendowe wyjazdy. Turyści mieszkający na drugim końcu Polski muszą więc spędzić za kierownicą własnego samochodu wiele godzin. Dojazd samolotem czy pociągiem i wynajem pojazdu już na miejscu jest więc chętnie wybieranym rozwiązaniem. Warto też wspomnieć, że dobra wypożyczalnia aut ma do zaoferowania samochody zróżnicowane pod względem pojemności, przestronności czy wyposażenia. W praktyce oznacza to, że coś dla siebie znajdą tu zarówno rodziny z dziećmi, osoby podróżujące samotnie, jak i w większych grupach. Wynajem samochodów jest rozsądnym rozwiązaniem również ze względu na wygodę – mając auto do dyspozycji można nie tylko wygodnie dostać się do najbardziej znanych atrakcji turystycznych Trójmiasta, ale też poznać okoliczną przyrodę czy obiekty znajdujące się poza jego obszarem.

Jak wybrać?

Dobra wypożyczalnia, taka jak np. wypożyczalnia samochodów AS-CAR z Gdańska, działająca na terenie Trójmiasta, może zaproponować swoim klientom kilka aut do wyboru wraz z możliwością dostarczenia ich we wskazane przez wynajmującego miejsce. Wybierając usługodawcę zajmującego się wynajmem aut warto też sprawdzić co dokładnie obejmuje cena najmu i czy obowiązują dzienne limity kilometrów, których przekroczenie wiązać się będzie z dodatkowymi kosztami. Najlepiej, jeśli formalności ograniczone są do niezbędnego minimum, a w razie wątpliwości pracownik wypożyczalni jest w stanie doradzić wybór odpowiedniego w konkretnym przypadku pojazdu. Można też zapoznać się z opiniami innych klientów, którzy będą mogli powiedzieć czy wypożyczanym samochodom nie można nic zarzucić pod względem czystości czy stanu technicznego.

Komentarze