Dzisiaj mamy: Środa, 19 Wrzesień 2018

Import z USA

Wtorek, 3 Lipiec 2018

Coraz częściej zamawiamy produkty spoza Europy i nie ma w tym nic dziwnego. Ceny wielu rzeczy, szczególnie jeśli chodzi o dobra luksusowe, są dużo niższe w Stanach Zjednoczonych i często okazuje się, że import z USA po prostu się opłaca. Jednak jak należy to zrobić, żeby nie przepłacić?

Skąd zamawiać?

W przeszłości, żeby dostać coś zza granicy, potrzebowaliśmy rodziny, która mogłaby nam to przywieźć. Było to bardzo kłopotliwe i czasochłonne. Czasy jednak się zmieniły i obecnie niemal wszystko - od elektroniki po ubrania - można dostać w internecie. Wystarczy wejść na stronę sklepu internetowego i złożyć zamówienie. Na tym jednak sprawa się nie kończy, bo wiele rzeczy może pójść nie tak, zanim towar do nas dotrze.

Ceny przesyłki ze Stanów Zjednoczonych

O ile sam towar jest tańszy, niż w Polsce, dostarczenie go do nas może znacznie zwiększyć jego cenę, jeśli nie wiemy jak ominąć dodatkowe koszty. Przede wszystkim należy zadbać o to, żeby naszej przesyłki nie dostarczała polska firma. Za taką usługę trzeba sporo zapłacić, a jest wiele amerykańskich firm kurierskich, które załatwią to znacznie taniej. Wystarczy wpisać w wyszukiwarkę frazę "paczki z USA do Polski" i skorzystać z usług jednej z wyszukanych firm. Za taką przesyłkę zapłacimy znacznie mniej, niż jakby miała nam pośredniczyć polska firma.
Poza tym warto zwrócić uwagę na możliwości wysyłki na samym sklepie, z którego zamawiamy. Bardzo często może się okazać, że dany sklep wysyła produkty do Polski zupełnie za darmo. To byłaby dla nas najkorzystniejsza oferta, jednak nie zawsze udaje się znaleźć stronę, która oferuje takie udogodnienie.

Jak to jest z tym cłem, jeśli chodzi o import z USA?

Otóż bywa bardzo różnie. Nie wszystkie dobra są objęte cłem, więc w pierwszej kolejności musimy sprawdzić jak to wygląda w przypadku tego, co planujemy kupić. Można to bardzo łatwo zrobić na stronach internetowych. To bardzo ważny krok, bo cło może znacznie zwiększyć cenę zamówienia.
Niestety tutaj niczego nie możemy być pewni, bo czasem okazuje się, że mimo tego, że rzekomo nasza przesyłka nie powinna być objęta cłem, to jednak ta opłata się pojawia. Dlatego zamawiając coś ze Stanów Zjednoczonych, trzeba być przygotowanym na dodatkowe opłaty.

Podsumowując, zanim złożymy zamówienie w amerykańskim sklepie internetowym, warto zadbać o to, żeby koszty przesyłki nie przewyższały wartości samego produktu. Poza tym, należy upewnić się, że przesyłka nie będzie objęta cłem, które często bardzo dużo kosztuje. Kiedy to wszystko już wiemy, możemy śmiało składać zamówienie.

Źródło: http://seacargoo.com/import/stany-zjednoczone

Komentarze