Dzisiaj mamy: Poniedziałek, 26 Sierpień 2019

Druga edycja festiwalu komiksowego Rumia Comic Con przed nami

Piątek, 22 Luty 2019

Stacja Kultura - Biblioteka Rumia i Lukasz Kowalczuk - Comics & Illustration zapraszają na drugą edycję festiwalu komiksowego Rumia Comic Con, która odbędzie się 2 marca 2019 roku. To kameralna impreza z udziałem gwiazd polskiego komiksu i atrakcjami dla osób w każdym wieku. Skupiamy się na historiach, sztuce, procesie twórczym, autorach, czytelnikach. Uczestnicy festiwalu będą mogli posłuchać rozmów z autorami oraz wykładów, obejrzeć filmy animowane i wystawy, poczytać komiksy z największej publicznej kolekcji w kraju, wziąć udział w warsztatach, zakupić nowości wydawnicze i wydania archiwalne, pograć w stare gry video oraz gry figurkowe.

WSTĘP NA WYDARZENIE JEST BEZPŁATNY!

Kontakt z organizatorem, zapisy na warsztaty: lk@tzzad.pl

PROGRAM:

SPOTKANIA AUTORSKIE I PRELEKCJE | Sala główna

10:30 | Kreskówki Marvela starsze od twoich rodziców - pokaz filmów animowanych z lat 60.

11:35 | Mira Morawska, Emilia Marlewska, Krzysztof Hładki, Rafał Szkubel | spotkanie z młodymi trójmiejskimi autorami prowadzi Tomasz Pstrągowski (TP)

12:20 | Jacek Frąś | spotkanie prowadzi Dominika Węcławek (DW)

13:00 | Maciej Czapiewski | spotkanie prowadzi TP

13:40 | Bartek Sztybor i Piotr Nowacki | spotkanie prowadzi TP

14:20 | Berenika Kołomycka | spotkanie prowadzi DW

15:00 | Prelekcja na temat twórczości Shauna Tana (Szymon Holcman)

15:35 | Dominika Węcławek | spotkanie prowadzi TP

16:15 | Nury-noir na tle "standardowych" komiksów Nury'ego | prelekcja Katarzyny Kamieniarz

16:50 | Kajetan Kusina i Michał Ambrzykowski | spotkanie prowadzi DW

17:35 | Joe Matt - największy przegryw amerykańskiego komiksu | prelekcja Tomasza Pstrągowskiego

18:10 | Sebastian Stecewicz | spotkanie prowadzi Łukasz Kowalczuk

19:00 | Thundarr Barbarzyńca! - pokaz filmów animowanych

 


AUTOGRAFY

15:00 – 16:00 | Bartek Sztybor

16:00 – 17:00 | Berenika Kołomycka

17:00 – 18:00 | Piotr Nowacki i Jacek Frąś

18:00 – 19:00 | Dominika Węcławek i Michał Ambrzykowski

 


WYSTAWY

Otwarte 2 marca, czynne przez cały miesiąc.

- Shaun Tan: Po drugiej stronie globu (dzięki uprzejmości wydawnictwa Kultura Gniewu)

- Komiks w tatuażu, tatuaż w komiksie (we współpracy ze studiem Tat'n'Roll)

 


WARSZTATY DLA MŁODZIEŻY I DOROSŁYCH | Sala lustrzana (piętro 1)

10:30 – 13:00 | Berenika Kołomycka | Jedna strona, nieograniczone możliwości!

13:30 – 16:00 | Jacek Frąś | Warsztaty komiksowo-chirurgiczne

16:30 – 19:00 | Bartek Sztybor | SCENARIUSZE NIE MAJĄ SENSU!

 


WARSZTATY DLA DZIECI (7+) | Sala dla dzieci

11:30 – 13:00 | Piotr Nowacki | Kto to jest Super Kot?

15:00 – 16:30 | Piotr Nowacki | Kto to jest Super Kot?

 


STREFA TARGOWA | Sala konferencyjna (piętro 1)

10:30 - 19:00

Wystawcy:

Hanami, Kultura Gniewu, Non Stop Comics, Słowobraz, KBOOM, Ultimate Comics, Sheptooha, KRL / Komiksy kraftowe, Zvyrke & AKT, Komiksy dla ludzi, Jakub Babczyński, Bambaki, Maginarium, Scibor Monstrous Miniatures, Sonne, Zeszyty u Julka, Rafineria, Kajetan Kusina, Łukasz Kowalczuk, Maciej Czapiewski, Barthalon, Fabryka Komiksów dla Amelki, LoboTaker, Doom Pipe.

 


CZYTELNIA KOMIKSÓW NOVA | Antresola na sali głównej

10:30 - 19:00

 


STREFA GIER | Poziom -1

10:30 - 19:00

Gry retro | Stowarzyszenie RetroKomp

HeroClix | HeroClix Polska

Komentarze
Reklama