Dzisiaj mamy: Piątek, 17 Sierpień 2018

Do trzech razy sztuka. Gryf wygrywa

Sobota, 25 Sierpień 2012

W sobotę 25 sierpnia WKS Gryf Orlex Wejherowo rozegrał mecz 4 kolejki spotkań 2 ligi. Był to trzeci mecz, który wejherowianie grali przed własną publicznością. W dwóch poprzednich spotkaniach na Wzgórzu Wolności padł remis. Dziś podopiecznym Grzegorza Nicińskiego tą passę udało się przełamać. Gryfici wygrali po golu Fidziukiewicza w 67 minucie.

Na trybunach zgromadziła się pokaźna ilość fanów wejherowskiej piłki. Mecz rozpoczął się atakiem gości. W pierwszych minutach meczu groźne dośrodkowanie w pole karne wykonał Robert Tkocz, jednak piłkę piąstkował Wiesław Ferra. Pierwsza połowa to przede wszystkim gra w środku pola, spotkanie nie porywało. "Młyn" starał się zagrzać całą trybunę do gorącego dopingu, bezskutecznie. Piłkarze rozwoju byli bliscy strzelenia gola w doliczonym czasie pierwszej połowy. Piłka jednak zbyt lekko uderzona głową i pewnie łapie ją Ferra.

Drugą połowę rozpoczęli gospodarze. Nad Wzgórzem Wolności zaczęło się przejaśniać, był to dobry prognostyk dla wejherowian. Początek drugiej odsłony meczu ponownie należał do piłkarzy ze Śląska. W 55 minucie Gicewicz zmienił Krzemińskiego. Po chwili goście byli bardzo bliscy strzelenia gola jednak piłka przeleciała nad bramką. W 62 minucie katowiczanie prawie zdobyli gola, ale samobójczego. 67 minuta spotkania płaskim strzałem do bramki trafia Fidziukiewicz, Gryf prowadzi 1:0. Był to moment zwrotny w grze żółto-czarnych. W przeciągu kilku minut podopieczni Grzegorza Nicińskiego stworzyli sobie kolejne sytuacje, po których mógł paść gol. Gryfici pozwolili aby uwolnił się im zawodnik Rozwoju i biegł sam na bramkę. W tym momencie wspaniałą szybkością popisał Jarosław Felisiak, który zdołał dogonić przecniwnika i pięknym wślizgiem zblokowałjego strzał. 90 minuta spotkania piłka wpada do bramki Rozwoju, sędzia jednak wskazuje spalony, bramka nieuznana. W drugiej minucie doliczonego czasu gry goście zaprzepaścili szansę na wyrównanie.

WKS Gryf Orlex Wejherowo - Rozwój Katowice 1:0 (0:0)

Gol: Fidziukiewicz (67')