Dzisiaj mamy: Środa, 8 Kwiecień 2020

Chciał odebrać sobie życie. Interweniowała Straż Miejska

Czwartek, 26 Marzec 2020

25 marca 2020 roku około godziny 14:30 dyżurny straży miejskiej w Wejherowie otrzymał zgłoszenie od mieszkanki Rumi, że na przystanku SKM w Wejherowie-Śmiechowie siedzi prawdopodobnie jej syn, który chce popełnić samobójstwo.

Mężczyzna o swoim zamierzę matkę powiadomił sms-em. W rejon ten wysłano patrol zmotoryzowany Straży Miejskiej. Podczas kontroli dworca, na peronie funkcjonariusze zauważyli mężczyznę z otwartym piwem. Po jego wylegitymowaniu ustalili, że jest to ta osoba, o której mówiła kobieta.

Mężczyzna zachowywał się nieracjonalnie. Był nerwowy i w ogromnym stresie. Mówił , że 25 marca stał się osobą bezdomną i , że leczy się na depresje. Mówił też , że jak nadjedzie piąty pociąg rzuci się na tory. Funkcjonariuszom oznajmił , że wcześniej pił alkohol z kolegą , który wrócił z Niemiec.

Na miejsce wezwano pogotowie. Obsługa oraz strażnicy zastosowali wszelki możliwe środki ostrożności, gdyż zaistniało podejrzenie, że mężczyzna może być zarażony koronawirusem. W trakcie prowadzonego przez lekarz wywiadu, 40-latek wyciągnął z kieszeni nóż do tapet i próbował przeciąć nim swoją lewą rękę. Został obezwładniony. Założono mu także kaftan bezpieczeństwa. W asyście strażnika przetransportowany został do wejherowskiego szpitala.

Komentarze
Koronawirus: Raport z Powiatu Wejherowskiego, Pomorza i Polski
Reklama