Dzisiaj mamy: Środa, 19 Luty 2020

Innowacyjna alternatywa dla apteki stacjonarnej: e-apteka dostępna online. Sprawdź!

Czwartek, 18 Kwiecień 2019

Każdy z nas dobrze wie, jak męczące bywa wyjście do apteki. Oczekiwanie w kolejce może skutkować nie tylko zniecierpliwieniem, ale również zarażeniem się od chorego pacjenta, który stoi obok nas, głośno kaszląc lub kichając. Zamiast ryzykować zdrowiem i narażać się na niepotrzebny stres, można skorzystać z interesującej opcji, jaką są zakupy w aptece internetowej. W tym wpisie opowiadamy więcej o takiej formie zamawiania leków oraz rozważamy za i przeciw kupowania środków farmakologicznych za pośrednictwem sieci.

Pora pójść z duchem czasu i skorzystać z oferty aptek internetowych!

Kiedy zakupy w aptece stacjonarnej nie są nam na rękę, zamówienie potrzebnych środków przez internet jest najlepszym, na co możemy się zdecydować. To niezwykle prosta forma kupowania leków, sprzętu medycznego, a nawet nietypowych produktów takich, jak preparaty dla sportowców albo kosmetyki. W czym jednak apteka internetowa jest lepsza od tej tradycyjnej, od lat działającej na naszym osiedlu?

Przede wszystkim różnicę można zauważyć, porównując komfort zakupów. Wybierając się do e-apteki nie musimy nawet ściągać kapci! Wszystko odbywa się z domu, gdzie siadamy przed komputerem i przez internet zamawiamy lekarstwa. Nikt nie czeka z nami w kolejce, bez problemu możemy sprawdzić dostępność szukanych produktów, a także zapoznać się z ich cenami. Mało tego, apteki działające online przygotowują dla odwiedzających ich pacjentów specjalne zakładki z promocjami i krótką datą ważności. Tam wiele środków jest dostępnych dużo taniej, niż w aptece stacjonarnej. Dzięki temu koszt zakupów będzie zaskakująco niski, a złożenie zamówienia nikomu nie przysporzy problemów.

Czy zakupy w e-aptece to zawsze trafny wybór? Niekoniecznie!

Obok licznych plusów, przemawiających na korzyść aptek internetowych, znalazło się miejsce również dla minusów. Nie sposób o nich nie wspomnieć, gdyż dla części pacjentów mogą mieć one duże znaczenie. Mamy na myśli czas oczekiwania na kupione środki farmakologiczne. O ile w aptece stacjonarnej zamówienie jest realizowane od ręki, przez internet nie odbywa się to tak sprawnie. Zazwyczaj leki są pakowane i zabezpieczane jeszcze tego samego dnia, w którym internauta je kupuje. Wysyłka następuje jednak dzień później, co wiąże się z oczekiwaniem na dostawę. W przypadku, kiedy potrzebujemy lekarstw „na już” i nie możemy czekać, e-apteka nie będzie mogła zaoferować satysfakcjonującego rozwiązania. Lecz w sytuacji, gdy zamawiamy z wyprzedzeniem albo po prostu uzupełniamy domową apteczkę, ta forma zaopatrzenia się w leki będzie dla nas bardzo korzystna. Trzeba zatem zdać sobie sprawę, że kupowanie online wiąże się z koniecznością czekania. W ramach rekompensaty, apteki internetowe oferują darmową wysyłkę oraz ubezpieczenie paczki, współpracując z firmami kurierskimi, dostarczającymi je w jeden dzień.

Komentarze
Reklama