Dzisiaj mamy: Poniedziałek, 9 Grudzień 2019

27-latek ukradł 3 rowery! Grozi mu 5 lat więzienia!

Poniedziałek, 1 Kwiecień 2019

Policjanci prewencji z wejherowskiej komendy zatrzymali 27-latka na gorącym uczynku kradzieży roweru. Mężczyzna usłyszał 3 zarzuty dotyczące kradzieży rowerów. Za kradzież grozi do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.

Policyjni przewodnicy psów służbowych zatrzymali na gorącym uczynku 27-letniego mieszkańca powiatu w związku z kradzieżą roweru. Mężczyzna był znany funkcjonariuszom, z uwagi na wcześniejsze kradzieże rowerów. 27-latek na widok policjantów zaczął uciekać na rowerze, po pewnym czasie porzucił jednoślad i uciekał dalej piechotą. Został zatrzymany po krótkim pościgu i doprowadzony do wejherowskiej komendy. Podczas wyjaśniania okoliczności kradzieży okazało się, że mężczyzna odpowiada także za trzy inne kradzieże rowerów. Jak wynika z policyjnych ustaleń dwa rowery nie były zabezpieczone, były pozostawione na klatkach schodowych. 27-latek ostatnie noce spędził w policyjnym areszcie. Został już przesłuchany i usłyszał 3 zarzuty dotyczące kradzieży mienia. Został doprowadzony do sądu. Kradzież mienia jest zagrożona karą do 5 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.  

Policjanci apelują, aby zabezpieczać swoje jednoślady, nawet jeśli wchodzimy tylko na chwile do sklepu, urzędu lub załatwiamy inne sprawy. Nawet proste zabezpieczenie może uchronić nas do kradzieży. Pamiętajmy aby blokadę zakładać na ramę (nigdy na koło), ponieważ zdarzały się takie przypadki, że złodziej odkręcał koło i zostawiał je na miejscu.

Komentarze
Reklama