Dzisiaj mamy: Niedziela, 31 Maj 2020

702 zł zapłacili za OC kierowcy z Wejherowa. Mubi podpowiada, jak samodzielnie obliczyć składkę i kupić tanią polisę

Czwartek, 1 Sierpień 2019

Jak podaje portal mubi.pl, na przestrzeni ostatnich 30 dni kierowcy z Wejherowa płacili za swoje OC średnio 702 zł. To mniej, niż na przykład mieszkańcy Gdańska (742 zł) czy Lęborka (914 zł), ale więcej, niż kierowcy z wielu innych miejscowości województwa pomorskiego, takich jak chociażby Gdynia (644 zł), Chojnice (531 zł) czy Słupsk (498 zł). Na cenę OC możesz oczywiście w jakimś stopniu wpłynąć, stosując kilka popularnych metod, ale warto także rozejrzeć się za ofertami, jakie przygotowały dla Ciebie poszczególne towarzystwa ubezpieczeniowe. O tym, jak to zrobić, przeczytasz w dzisiejszym artykule. 

Jak obliczyć swoją składkę OC?

Cena OC zależy od wielu różnych czynników. Z tego powodu wszelkiego rodzaju rankingi ubezpieczeń traktować powinieneś jedynie poglądowo, jako że podawane w nich kwoty są z konieczności uśrednione. Niezmiernie rzadko pokrywać się będą one z tymi, jakie Ty konkretnie od wybranego TU otrzymasz. 

Jeśli chcesz sprawdzić, ile dokładnie zapłacisz za swoją polisę, kwotę oblicz w szybkiej porównywarce OC Mubi - darmowym narzędziu, które aktualnie reklamuje w TV Krzysztof Hołowczyc i które po prostu ułatwia życie (a przy okazji oszczędza mnóstwo czasu). Wystarczy, że na stronie porównywarki, w formularzu, wpiszesz dane dotyczące siebie i swojego auta - otrzymasz oferty od co najmniej kilku sprawdzonych, godnych zaufania ubezpieczycieli. Szybko będziesz w stanie je porównać i wybrać tę najbardziej atrakcyjną. Co więcej, kupisz ją przez Internet. Po opłaceniu składki dokument polisy OC trafi na Twoją pocztę e-mail. Bezpiecznie, szybko i wygodnie.

Jak obniżyć swoją składkę za OC?

Jeśli chcesz wpłynąć na wysokość składki swojego OC, pamiętaj, że jego cena zależy m.in. od pojemności silnika w Twoim aucie (jeśli zamierzasz je zmienić, warto wziąć to pod uwagę), Twojego miejsca zameldowania, Twojego stanu cywilnego, od tego, czy ubezpieczenie to kupujesz osobno, czy też razem z AC, wypracowanych zniżek oraz od Twojego wieku (młodsi kierowcy płacą wyższą składkę z uwagi na większe statystycznie ryzyko spowodowania stłuczki lub wypadku). O ile na swój wiek wpłynąć nie możesz, cała reszta jest w Twoich rękach. Nie namawiamy oczywiście, byś wchodził w związek małżeński tylko po to, by otrzymać zniżki (możesz skorzystać z nich, znajdując dla swojego auta współwłaściciela, który je posiada), natomiast gorąco zachęcamy na przykład do ostrożnej jazdy. Zniżki za bezwypadkowość wynoszą średnio 10% za każdy rok, zatem już po sześciu latach otrzymać możesz tę maksymalną.

Tańsze OC dzięki porównywarce ubezpieczeń

Wielu naszych klientów, którzy wcześniej orientowali się w cenach OC, czytając rankingi, jest pozytywnie zdziwionych ofertami polis, jakie znajdują dzięki naszej porównywarce. Nader często okazuje się bowiem, że mogą zapłacić dużo mniej, a przecież przy OC to przede wszystkim cena ma znaczenie, bo zakres tej polisy i tak zawsze jest taki sam - mówi doradca klienta Mubi.

Jedną z osób, która z porównywarki ubezpieczeń skorzystała, jest pan Roman, 34-letni kierowca z Wejherowa, właściciel czteroletniego Volkswagena Golfa. O narzędziu dowiedział się od swojej siostry, która dzięki Mubi.pl znalazła OC tańsze o kilkaset złotych. 

Myślałem, że siostra żartuje. Rozumiem 50 czy 100 zł, ale kilkaset? Fakt, że niespecjalnie interesowałem się ofertami rynkowymi - mojego Golfa od lat ubezpieczałem w tym samym towarzystwie i każdego roku polisę OC po prostu przedłużałem, pewnie trochę z poczucia lojalności. Poza tym miałem zniżki za bezszkodową jazdę, więc chociaż cena mojego ubezpieczenia z roku na rok wzrastała z racji podwyżek cen, to nie odczuwałem tego aż tak wyraźnie. Kiedy jednak wypełniłem formularz na stronie Mubi, zrozumiałem, że OC naprawdę może być sporo tańsze. W moim przypadku oferta, którą wybrałem, kosztowała mnie nieco ponad 300 zł mniej. Plus darmowe assistance, którego wcześniej nie miałem - mówi pan Roman. 

Prosta obsługa i pomoc konsultanta

Kalkulator ubezpieczenia samochodu Mubi.pl ma tę szczególną zaletę, że jest niezwykle intuicyjny, a co za tym idzie, bardzo prosty w obsłudze. Nawet dla osób, które z komputerem mają niewiele do czynienia.

Zdarzają się osoby, które w trakcie wypełniania formularza natrafiają na jakiś problem, częściej jednak dotyczy on tego, co w danym polu wpisać, nie zaś kwestii technicznych, ściśle związanych z samą obsługą narzędzia. Jednak w każdym przypadku istnieje możliwość skontaktowania się z którymś z naszych konsultantów - czy to przez telefon, czy przez wysłanie wiadomości e-mail. Tak jak samo korzystanie z porównywarki, tak i tego rodzaju pomoc jest całkowicie darmowa. I ludzie z niej korzystają, co bardzo nas cieszy - mówi doradca klienta Mubi.pl.

Zawsze aktualne oferty i promocje

Korzystając z porównywarki szybko znajdziesz atrakcyjne oferty OC. Narzędzie na bieżąco zaciąga dane od współpracujących z nim ubezpieczycieli, dlatego też zawsze będą one aktualne. Co więcej, dzięki porównywarce natychmiast dowiesz się o promocjach, często ograniczonych czasowo i przeznaczonych wyłącznie dla osób, które swoje ubezpieczenie kupują w sieci. A jeśli do swojego OC zechcesz dokupić także autocasco, oferty tej polisy również znajdziesz na Mubi.pl. Jeśli będzie to Twój pierwszy zakup AC, skorzystaj z pomocy konsultanta, który pomoże Ci wybrać odpowiedni zakres polisy.

Komentarze