Dzisiaj mamy: Piątek, 24 Listopad 2017

5 złotych medali w Pucharze Polski Północnej w taekwondo

Poniedziałek, 20 Luty 2017

Dnia 18 lutego br. w Olsztynku odbył się Otwarty Puchar Polski Północnej w taekwondo Związku Sportowego Polskiej Unii Taekwondo. Zawodnicy kickboxingu z Wejherowa oraz Luzina pokazali się na tym turnieju w ramach odmiany i startu kontrolnego przed poważnymi startami, takimi jak Mistrzostwa Polski w kickboxingu. Udział dla naszych reprezentantów okazał się obfity w medale. Wzięło w nich udział ponad 200 zawodników z 18 klubów. Reprezentanci wspólnej Drużyny Wejherowskiego Stowarzyszenia Sportowego oraz KTS-K GOSRiT Luzino wywalczyli 5 złotych medali, co pozwoliło na wywalczenie 5 miejsca w klasyfikacji medalowej. Dodajmy, że reprezentowało nas tylko 4 zawodników.

Złote medale wywalczyli:

• Zuzanna Kalbarczyk w kat. kadetów powyżej 53 kg light contact oraz powyżej 165 cm wzrostu w semi contact,
  • Paulina Stenka w kat. juniorów powyżej 66 kg light contact oraz w semi contact powyżej 165 cm wzrostu,
  • Mikołaj Herzberg w light contact powyżej 72 kg juniorów.

Tym razem poza strefą medalową znalazł się Kacper Macholl, który uległ w eliminacjach z późniejszym zwycięzcą kategorii. Łącznie kickboxerzy z naszego Regionu stoczyli podczas jednego dnia 12 walk, przegrali tylko 3. Dodatkowo Zuzanna Kalbarczyk otrzymała statuetkę za przyznanie tytułu najlepszej zawodniczki całego turnieju! Organizatorem był Klub KS EGIDA Olsztynek oraz Związek Sportowy Polskiej Unii Taekwondo. Był to pierwszy start zawodników z Wejherowa i Luzina w roku 2017. Trenerem zawodników jest Wejherowianin Rafał Karcz. Sponsorem wyjazdu był Sponsor główny Klubu DJ-Projekty.