Dzisiaj mamy: Piątek, 29 Maj 2020

38-latek został tymczasowo aresztowany

Czwartek, 14 Maj 2020

Policjanci wczoraj doprowadzali 38-latka do sądu w Wejherowie. Mężczyzna odpowie za kradzieże oraz za włamanie. Za popełnione przestępstwa grozi kara do 10 lat pozbawienia wolności. Mężczyzna został wczoraj tymczasowo aresztowany na okres 3 miesięcy.


Policjanci od pewnego czasu pracowali nad sprawami kradzieży, do których dochodziło w lokalnych sklepach. Funkcjonariusze w trakcie przeglądania zapisów monitoringu wiedzieli, że sprawcą jest ten sam mężczyzna. Sprawca kradł ze sklepów alkohol, artykuły spożywcze, odzież, włamał się także do witryny sklepowej i ukradł z niej dwa telefony komórkowe. Policjanci, pracując nad tymi kradzieżami, zebrali i połączyli sprawy drobniejszych kradzieży, ponieważ mogły one stanowić przestępstwa popełnione w czynie ciągłym. Mężczyzna został doprowadzony do wejherowskiej komendy przez strażników miejskich. 38-latek został przesłuchany przez policjantów, następnie w wejherowskiej prokuraturze usłyszał cztery zarzuty dotyczące kradzieży mienia, w tym dwa w czynie ciągłym oraz zarzut popełnienia przestępstwa kradzieży z włamaniem.

Wczoraj został przez policjantów doprowadzony do Sądu Rejonowego w Wejherowie, który zadecydował o jego tymczasowym aresztowaniu na okres 3 miesięcy.

Za kradzież mienia grozi kara do 5 lat pozbawienia wolności, natomiast za kradzież z włamaniem grozi kara pozbawienia wolności od roku do 10 lat.

Komentarze
Reklama